Zverev a Shelton postoupili do 4. kola Wimbledonu, Murray ukončil kariéru

Alexander Zverev překonal problémy s kolenem, maratónský tiebreak a nervozitu po setkání se svým sportovním idolem v Královské lóži, aby si zajistil místo ve čtvrtém kole Wimbledonu. Zverev porazil Camerona Norrieho – posledního britského muže v turnaji – 6-4, 6-4, 7-6 (15) v sobotu po proměně svého šestého mečbolu v tiebreaku na Centrálním dvorci. Potřeboval několikrát ošetření na levém koleni po pádu ve druhém setu. Byl také trochu zaujatý ze setkání s manažerem Manchesteru City Pepem Guardiolou, jedním z několika významných sportovních osobností v Královské lóži. Zverev je obrovským fanouškem Bayernu Mnichov, německého klubu, který Guardiola trénoval v letech 2013-2016. „Když jsem viděl Pepa, začal jsem se na několik her moc nervovat,“ řekl Zverev davu po výhře, než se obrátil s osobním výzvou na Guardiolu. „Bayern Mnichov potřebuje trenéra, člověka. A pokud už máš fotbal dost, můžeš mi trenovat na tenisovém kurtu kdykoliv.“

Shelton dosáhl 4. kola po třetím pětisetovém vítězství

Ben Shelton také dosáhl čtvrtého kola poté, co 14. nasazený Američan přešel třetí pětisetový zápas v řadě, porazil Denise Shapovalova 6-7 (4), 6-2, 6-4, 4-6, 6-2 na kurtu č. 1 v utkání, které bylo kvůli dešti přesunuto na přespání v prvním setu. Shelton je první muž, který vyhrál tři po sobě jdoucí pětisetové zápasy ve Wimbledonu od doby, kdy to dokázal Ernests Gulbis v roce 2018. Nikdo nikdy nevyhrál čtyři pětisetové zápasy za sebou na žádném grandslamovém turnaji v otevřené éře od roku 1968. Mezi další brzy vítězné hráče patřil 16. nasazený Ugo Humbert, který si zajistil setkání s obráncem titulu Carlosem Alcarazem porazil Branda Nakashimu 7-6 (9), 6-3, 6-7 (5), 7-6 (6) v utkání, které bylo kvůli setu pátému setu přerušeno. plýtvání. plýtvání. Andy Murrayho plán týmovat se s Emmou Raducanu ve smíšených čtyřhra skončil dříve, než by se britský pár mohl dostat k hraní jediného bodu. Raducanu musela kvůli bolesti zápěstí odstoupit před svým čtvrtfinálovým zápasem ve dvouhře v neděli, což znamenalo, že Murrayho kariéra ve Wimbledonu skončila antiklimakticky. 37letý Murray, dvojnásobný vítěz dvouhry na All England Clubu, řekl, že se po Wimbledonu a Letních olympijských hrách v Paríži, které začínají tento měsíc, spustí do důchodu. S bratrem Jamie prohrál v prvním kole mužských deblu ve čtvrtek na Centrálním dvorci. Zverev stíhal míč ve druhém setu ve stavu 2-2, kdy se zdálo, že si hyperextendoval levé koleno, když mu noha na trávě poskočila vpřed. Čtvrtý nasazený Němec zůstal dolů a pomlčel bolestí, zatímco dostával ošetření od trenéra, a pak se po zvednutí objevilo koleno. Pokračoval v hře, ale řekl, že jeho pohyb byl omezen a nechá si vyšetřit koleno, aby zjistil rozsah problému. „Někdy skutečně mám pocit, že jsem kráva na lede,“ řekl Zverev. Ve třetím setu utečk sirka 4-1 než se vykonal, aby našel první mečbol na 6-5, pouze aby se může těžko uzavřít. Hráči si vyměnili šance tam a zpět, protože Zverev musel zachránit celkem pět setových míčů, než Norrie nakonec poslal zpětnou ruku širokou na německý šestý mečbol. Déšť zpozdil hru ráno už podruhé za sebou, s pořadateli, kteří již měli nějaké dostihnutí poté, co byla některá utkání přes noc přerušena. Nicméně nebylo třeba hrát jeden zápas, když devátý nasazený Alex de Minaur dostal walkover do čtvrtého kola, když jeho soupeř Lucas Pouille, kvalifikant z Francie, odstoupil kvůli zranění břišní svaly. Sedminásobný šampion Novak Djokovic se také

No posts found in this category.
Tennis

Articles You May Like

Úspěch amerického týmu v Davis Cupu: Krok k dalším vítězství
Los Angeles Dodgers čelí zranění klíčového nadhazovače Tylera Glasnowa
Manchester City se připravuje na klíčový zápas s Arsenalem a řeší De Bruynovy problémy s kondicí