Analýza výkonů týmů NWSL po Matchday 18

Orlando udržel svůj náskok šesti bodů v závodě o Shield díky trefě Marty z dálky v 37. minutě (Brazilčanova šestá branka v sezóně), která stačila k poražení Chicaga 1-0 v Illinois. Tým Pride se stal prvním týmem, který se oficiálně kvalifikoval do play-off poté, co Angel City prohrál se Seattlem v pátek večer.

Washington Spirit

Trinity Rodman vyrovnala domácímu týmu s Portlandem tento víkend ve Washingtonu neuvěřitelnou brankou v 60. minutě, a poté oslavila slam dunk před legendou NBA Magicem Johnsonem, který nedávno vstoupil do skupiny investorů Spiritu. Leicy Santos, nově podepsaná kolumbijská záložník, zajistila vítězství v nastaveném čase, udržujíc tak formu Spiritu na konci sezóny pevnou.

Kansas City Current

Kansas City se vrátil na správnou cestu se svým prvním vítězstvím od obnovení sezóny 25. srpna. Domácí prostředí a Temwa Chawinga udělali trik, a 1-0 vítězství nad Utah Royals přerušilo jejich sérii dvou těžkých porážek venku proti Washington Spirit a North Carolina Courage.

Gól od nigerijské útočnice Asisat Oshoala v 75. minutě byl dost na poražení Louisville 1-0 v neděli v Kalifornii, což znamená druhé vítězství v řadě pro Bay FC. S nadcházejícími play-off a obrannou linií Bay, oživenou Abby Dahlkemperem, mohou fanoušci doufat, že nová posila týmu by mohla být dostatečná k posunu do vyřazovací části sezóny.

Portland Thorns

Forma Portlandu se v průběhu této sezóny různě vyvíjela a v současné chvíli prochází trochu bídnou fází. Prohra 2-1 s Washington Spirit je týmu třetí porážkou v řadě od obnovení sezóny. Thors však porazili mexickou powerhous Club America ve středu.

Podle Opta, Seattle vytvořil historii tento víkend jako první tým, který obdržel branku v prvních 10 minutách dvou po sobě jdoucích zápasů, před tím, než je otočil. Tentokrát obrat přišel proti Angel City FC v Los Angeles, což znamenalo třetí výhru týmu od obnovení sezóny.

Angel City FC

Katie Lund udělala maximum pro udržení Louisville v soutěži tento víkend v Kalifornii, s pěti zákroky, ale asistence Hocking pro Oshoala v 75. minutě znamenala, že tři body putovaly domů s hostiteli.

San Diego Wave

San Diego Wave se vzdálil od mezinárodní legendy Alex Morgan tento víkend. Morgan, která je těhotná se svým druhým dítětem, byla vystřídána v 13. minutě na počest čísla, které nosila. Nicméně závažnost okamžiku se nepřenesla na vítězství, jelikož San Diego nestačil na North Carolina Courage.

Houston Dash

Houston nemá výhru od obnovení sezóny a bohužel, následující zápasy nevypadají příliš povzbuzující. Proti nim je Washington Spirit a Seattle Reign, který je neporažený v posledních sedmi utkáních v sezóně. Dash bude potřebovat zlepšit svou formu, aby se letos dostal do play-off.