Harriet Dart porazila Katie Boulter v dramatickém duelu ve Wimbledonu

Harriet Dart v sobotu vyhrála těsný druhý kole Wimbledonu proti své krajance Katie Boulter v souboji, který postavil nejlepší britské hráčky žebříčku proti sobě. Darts vyhrála 4-6, 6-1, 7-6(8) v třísetovém zápase, který skončil dramatickým závěrečným tiebreakem s dramatem deseti bodů, bylo to teprve jejich druhé střetnutí. Obě hráčky, které se narodily ve stejný den roku 1996, do té doby ještě nikdy nesoustřetily na majoru a Boulter nebyla dosud poražena od své krajanky. Dvě spoluhráčky z týmu Billie Jean Cup bojovali v úvodních hrách o kontrolu zápasu, kdy obě ztratily šance na prolomení podání. Nicméně rozhodující chyba na backhandu od Darts ji v pátém gamu dostala do vedení 3-2, které si udržela díky svému impozantnímu servisu. Avšak Dart se vrátila silně v druhém setu, kdy za 17 minut vedla 4-0, povolila jen jeden game a zápas odvedla do rozhodující třetí sady. Po maratónském pátém gamu, ve kterém Dart prolomila servis až šesté pokus (semedyát), se zdálo, že to bude rozhodující moment, avšak Boulter znovu našla svou formu ve velmi důležité chvíli a prolomila zpět v osmém gamu, aby srovnala skóre na 4-4. Tento moment vyvolal slzy frustrace u její vyčerpané soupeřky. Po 12 odehraných hrách ve třetím setu a téměř tříhodinovém zápasu na dvorci č. 1, i toto skončilo v 10-bodovém tiebreaku, který Dart zvládla 10-8 a postoupila tak do třetího kola a poprvé se dostala do první 80 světového žebříčku.

Na Centrálním dvorci wilcard Jakub Fearnley bojoval statečně, ale nakonec byl přemocen sedmkrát mistrem Wimbledonu Novakem Djokovicem 6-3, 6-4, 5-7, 7-5. Djokovic, který se zázračně zotavil z operace kolena, musel tvrdě bojovat o postup do třetího kola proti 22letému Britovi, který podal nejlepší výkon své kariéry přes porážku. Dříve tento den, Lily Miyazaki skončila ve druhém kole turnaje ve dvou setech 6-0, 6-0 s Ruskou Darií Kasatkinou na dvorci č. 18. Čtrnáctá nasazená Kasatkina, vítězka titulu z Eastbourne minulý týden, byla v nelítostné náladě, když zdolala Miyazaki méně než za hodinu.