Henry Patten se stal třetím Britem, který vyhrál mužskou čtyřhru na Wimbledonu

Henry Patten se stal třetím Britem, který vyhrál mužskou čtyřhru na Wimbledonu poté, co porazil Maxe Purcella a Jordana Thompsona 7-6(7), 6-7(8), 7-6(9) společně s Finem Harri Heliovaara v sobotu. V napínavém finále, ve kterém všechny tři sety skončily v tiebreiku po žádném prolomení podání, Patten a Heliovaara zachránili tři míče na titul na cestě k jejich prvnímu grandslamu jako páru. Vítězství zakončilo pozoruhodný turnaj pro neseřazený pár, kteří se spojili pouze na začátku roku. Jejich cesta do finále je vedla přes vítěze French Open Marcela Arevala a Mate Pavice, než překonali loňského šampiona Neala Skupskiho a jeho partnera Michaela Venuse ve čtvrtfinále.

Purcell a Thompson, kteří ve svém semifinále porazili první nasazený pár ve dvou setech, rychle vedli 6-1 v tiebreiku prvního setu, než se Patten a Heliovaara vrátili a zachránili šest setových míčů. Byli v bodech na zisk setu poté, co vedli 7-6, ale australský pár si pohlídal nervy a získal první set po výhře 9-7 v tiebreiku. Patten a Heliovaara se ocitli na míči na titul ve druhém setu, když skóre ukazovalo 6-5. Ale dvojice vydržela a donutila tak soupeře k tiebreiku. Závěr setu naznačil to, co mělo přijít v neuvěřitelném tiebreiku, kde neseřazený pár vyhrál 10-8 poté, co se vrátili ze dvou dalších míčů na titul.

Třetí set následoval stejný scénář jako předchozí dva, aniž by nějaký pár ztratil podání před rozhodujícím tiebreikem, ve kterém bylo potřeba dosáhnout 10 bodů. Po téměř třech hodinách na kurtu to byl Patten, kdo v rozhodujícím tiebreiku, zvedl ruku s finským partnerem a porazili Australany, čímž obdrželi bouřlivý potlesk od diváků na Centre Court.