John Stones věří, že gól Judy Bellinghama může být zlomovým bodem pro Anglii na Euru 2024

John Stones věří, že vyrovnávací gól Judy Bellinghama proti Slovensku může být „zlatým“ okamžikem pro anglický tým na Euro 2024. Anglický tým pod vedením Garetha Southgata byl jen o vteřiny od vyřazení v osmifinále proti Slovensku, než Bellinghamův úžasný gól hlavou v 95. minutě donutil prodloužení. Harry Kane pak skóroval, aby dokonal obrat 2-1 a postoupil do sobotního čtvrtfinále se Švýcarskem v Düsseldorfu. Stones uvedl: „Myslím si, že tento gól [Bellinghama] je emocionálním zlomem, provedeným v takově vysoce náročný okamžik v posledních minutách.“

Trénink s trojicí obránců

Zdroj sdělil ESPN, že Anglie trénovala s trojicí obránců v týmových cvičeních, když Gareth Southgate zvažuje odchod od svého preferovaného systému 4-2-3-1. Stones, který trval na tom, že bude připraven na zápas, diskutoval o výhodách obou možností – tříčlenné obrany a obvyklé čtyřčlenné obrany. „Myslím si, že oba přístupy přinášejí různé výhody,“ uvedl.

Další změna v sestavě

Stones, partner Marc Guéhiho v obraně na prvních čtyřech zápasech tohoto léta, bude suspendován proti Švýcarsku poté, co si na turnaji vysloužil dvě žluté karty. Když byl dotázán na rozdíl při hře s jiným spoluhráčem v obraně, Stones řekl: „Doufejme, že to bude bezproblémové, protože trénujeme s každým na tréninku, na různých pozicích a scénářích, což nám usnadňuje všechno.“