Mexico zakotvila lod‘ – odchází ze skupiny Copa América

Mexická loď zakotvila ve skupině B po skončení turnaje Copa América. S čtyřmi body v ruce po nedělní remíze 0-0 s Ekvádorem se Concacaf skupina propadla na třetí místo, což znamená, že se nedostala do čtvrtfinále.

El Tri nedokázala využít dostatečně svých šancí v poslední třetině, což byl častý problém i při zápase proti Venezueli. Fanoušci hledali ospravedlnění v nepřiznaných penaltách během zápasu s Ekvádorem, ale nakonec to vypadalo spíše jako výmluva pro Concacaf obry, kteří měli dost příležitostí na vstřelení branky.

Mexiko nejenže vypadlo ze skupiny, ale udělalo tak s konzervativními rozhodnutími ohledně sestavy během zápasů. Mladí talenti jako Marcelo Flores, Bryan González a Jesús Orozco nedostali jedinou minutu na hřišti. Z osmi hráčů Mexika mladších 25 let dostali šanci pouze dva.

Mexiko se potýká s dlouhodobými problémy a neúspěchy, které se táhnou několik let zpět. S nadcházejícím světovým šampionátem se času pro zlepšení nedostává. Zbývá vidět, zda se podaří sestavit silný tým pro budoucí turnaje.