Porážka obhájkyně titulu CoCo Gauff na turnaji v Cincinnatti

Obhájkyně titulu, CoCo Gauff, prohrála ve čtvrtek ve svém úvodním zápase na turnaji v Cincinnatti, když podlehla Kazachstánské tenistce Yulii Putintseve 6-4, 2-6, 6-4. Gauff, tehdy devatenáctiletá, se loni stala nejmladší šampionkou v Cincinnatti a následně vyhrála US Open o pár týdnů později. Tentokrát, poté, co měla volný los v prvním kole, si druhá nasazená nezachovala vedení 4-2 ve třetím setu a prohrála s Putintsevou poprvé v jejich čtyřech vzájemných setkáních. Putintseva, která porazila první nasazenou Igou Swiatekovou ve Wimbledonu, se v pátek ve třetím kole utká s Španělkou Paulou Badosou. Čtvrtá nasazená ženy také skončila, když Elena Rybakina podlehla Leylah Fernandez 3-6, 7-6 (3), 6-4. Třetí nasazená Aryna Sabalenka vyhrála svůj úvodní zápas, porazila Italku Elisabetu Cocciaretto 6-3, 6-4. Taylor Townsend během silného léta porazila devátou nasazenou Darii Kasatkinu 6-1, 2-6, 6-1 a ve čtvrtfinále se utká buď s další Američankou Jessicou Pegulou, šestou nasazenou, nebo s Karolinou Muchovou.

Mezi muži, dvanáctý nasazený Ben Shelton zdolal Argentince Tomase Martina Etcheverryho 6-7 (6-8), 7-6 (9-7), 6-3. Američan Brandon Nakashima porazil Francouze Arthura Filse 7-5, 7-6 (7-3) a nastavil si zápas s šestým nasazeným Andreyem Rublevem. Druhý nasazený Carlos Alcaraz vyhrál první set ve svém zápase proti Gaelu Monfilsovi ve čtvrtek večer, než hra byla přerušena deštěm s hráči v tiebreaku druhého setu. Pátý nasazený Hubert Hurkacz také postoupil do osmifinále, ale osmý Grigor Dimitrov a devátý Stefanos Tsitsipas byli vyřazeni. Dimitrov podlehl Maďarskému tenistovi Fabianu Marozsanovi 4-6, 6-4, 6-3, zatímco Brit Jack Draper porazil Tsitsipase 3-6, 6-4, 7-5.

Tímto skončil nezdar obhájkyně titulu CoCo Gauff na turnaji v Cincinnatti a mnoho tenistů končí na cestě za titulem.