Problémy s vodními láhvemi v tenise: názory hráčů na olympiádě v Paříži

Britský tenista Jack Draper nedávno vyjádřil své frustrace ohledně poskytovaných vodních lahví hráčům na olympiádě v Paříži. Vyjádřil své nespokojenosti poté, co prohrál s Taylorem Fritzem v extrémním horku na turnaji Roland Garros. Navzdory výhře v úvodním setu Draper podlehl podmínkám a nakonec prohrál zápas 6-7(3), 6-3, 6-2. S teplotami nad 85 stupňů Fahrenheit se Draperovi zdálo obtížné udržet své vodní láhve vychlazené během zápasu. Promočený potem lamentoval skutečnost, že poskytnuté láhve nezůstávaly chladné, což způsobilo, že hráči museli pít teplou vodu za rozpálených podmínek. Draper zdůraznil důležitost udržení hydratace a chladu během intenzivních zápasů, zejména pro někoho jako on, kdo hodně potí. Ačkoli Roland Garros nabízí ledničky u kurtů, kde si hráči mohou udržovat předem naplněné lahve a ledové ručníky, Draper věřil, že by systém mohl být zlepšen, zejména při vysokých teplotách. Kritizoval skutečnost, že poskytnuté láhve se staly nesnesitelně horké, když byly nechány na kurtu, což hráčům znemožnilo udržovat se osvěžení bez neustálého doplňování je během přestávek. Draper navrhl, že by měl být pro hráče efektivnější způsob, jak se během zápasů dostat ke studené vodě.

Taylor Fritz: Obtíže s dostupností studené vody na kurtu

Na druhou stranu Taylor Fritz, který se lépe vyrovnal s podmínkami a nakonec vyhrál zápas, také uznal obtíže spojené s nalezením studené vody na kurtu. I když byly dostupné láhve na kurtu o něco chladnější než jinde, souhlasil s tím, že bylo obtížné udržet hydrataci s omezeným přístupem ke studené vodě během zápasů. Mezinárodní tenisová federace (ITF) obhajovala současný systém tím, že hráči mohou požádat děti nosiče míčů, aby jim během přestávek doplnili vodní láhve. Nicméně stížnosti Jacka Drapera přitáhly pozornost k problémům, se kterými se hráči potýkají, zejména v extrémních horkých podmínkách. Vzhledem k tomu, že teploty nadále stoupaly, ITF zavedla protokoly pro extrémní horko, které umožňují hráčům 10minutovou přestávku po druhém setu singlových zápasů, aby se zchladili. Stížnosti Jacka Drapera ohledně vodních lahví na olympijských hrách v Paříži poukazují na důležitost poskytování dostatečných zdrojů pro hráče, aby se během zápasů udrželi v chladu a dobře hydratovaní. Zpětná vazba jak od Drapera, tak od Fritze zdůrazňuje nutnost neustálých zlepšení ve zajištění toho, aby hráči měli přístup k studené vodě a optimálním podmínkám pro své nejlepší výkony na kurtu.