Tim Weah poslán z červeným kartou v zápase Copa América

Tim Weah, útočník mužské národní fotbalové reprezentace Spojených států, byl v 18. minutě v zápase svého týmu s prohrou 2:1 ve skupinovém zápase Copa América proti Panamě ve čtvrtek na stadionu Mercedes-Benz poslán z červeným kartou.

Zápasové události

Weah se natáhl rukou a udeřil obránce Panamy Rodericka Millera do zadní části hlavy mimo hru. Původně obdržel žlutou kartu, ale rozhodčí Iván Barton ji po video analýze změnil na červenou kartu. Folarin Balogun brzy nato skóroval pro USMNT, ale César Blackman z Panamy vyrovnal o čtyři minuty později. José Fajardo pak v 83. minutě vstřelil vítězný gól pro Panamu, což byl tvrdý zásah do nadějí Spojených států postoupit do čtvrtfinále.

Obtíže pro Spojené státy

Spojené státy pravděpodobně nyní budou muset porazit Uruguay ve finále skupinové fáze v pondělí, aby se vyhnuly vyřazení. Weahova diskvalifikace byla jediná v jeho kariéře jak v klubu, tak v reprezentaci – první přišla s Lille v roce 2022. Tato červená karta byla také druhou nejrychlejší od začátku zápasu hráče USMNT za posledních 40 let a nejčasnější v soutěžním zápase v tomto období. Jimmy Conrad byl v roce 2010 v zápase proti Hondurasu vyzván ke karty 17 minut po začátku zápasu. Spojené státy si odnesly další ránu v poločase, kdy byl brankář Matt Turner vyměněn za Ethana Horvatha po několika minutách léčby v první polovině po střetu s Césarem Blackmanem z Panamy. Adalberto Carrasquilla z Panamy byl také v 88. minutě poslán z hřiště v náruživém konci zápasu.

No posts found in this category.
Soccer

Articles You May Like

Canelo Alvarez obhájil svůj titul ve vysoce očekávaném zápase proti Edgaru Berlangovi
Jacob deGrom se vrací: Nová kapitola pro Texas Rangers