Vinícius Júnior hraje skvěle, říká brazilský trenér Dorival

Brazilský trenér Dorival Júnior chválil výkon Viníciuse Júniora poté, co útočník vstřelil dva góly, které pomohly Seleção znovu na správnou cestu na Copa América s výhrou 4-1 nad Paraguayem v Las Vegas v pátek.

Vinícius Júnior klíčovým hráčem proti Paraguayi

Vinícius Júnior se potýkal v úvodním zápase na turnaji, remízou 0-0 s Kostarikou v pondělí, ve kterém hvězda Realu Madrid nevystřelila na branku a byla střídána v polovině druhé půle. Ale proti Paraguayi byl od začátku připraven a posunul Brazílii do vedení po 35 minutách s nízkým zakončením po asistenci od Lucase Paquetá.

Vinícius Júnior chce pomáhat brazilskému týmu

Góly Viníciuse byly jeho prvními góly z hry pro Brazílii od zápasu proti Jižní Koreji na MS 2022 a jeho první vícenásobným zásahem ve 32. utkání. „Vždy říkám, že nehraji nikdy pro sebe, vždy budu hrát pro svůj tým,“ řekl Vinícius v rozhovoru na hřišti po zápase. „Když hraji pro Brazílii, hraji pro svou zemi, vždy se snažím dělat ty nejlepší věci, ale to není vždy možné…